Biuletyn Informacji Publicznej

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Logo - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Deklaracja dostępności

1. Wstęp oraz nazwa podmiotu publicznego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju (Targowa 15, 23-400 Biłgoraj, tel: 84 686 26 29, fax: 84 686 26 29, email: info@osir.lbl.pl), zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej: Biuletyn Informacji Publicznej - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

2. Data publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: 2014-09-26.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-21.

3. Dane kontaktowe

W przypadku utrudnień w dostępności strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Jarosław Hasiak, e-mail: jhasiak@osir.lbl.pl. Można także zadzwonić na numer telefonu 84 6881036. Tą samą drogą można złożyć wniosek o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargę na niewystarczające zapewnienie dostępności.

4. Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych w związku z tym, że powstała przed wejściem w życie ww. ustawy.

Ułatwienia na stronie podmiotowej BIP:

  • podwyższony kontrast (kontrastowe tło, elementy graficzne, wyszczególnione elementy nawigacyjne zawierające wyraźny focus w postaci ramki widocznej w trakcie nawigacji za pomocą klawiatury),
  • możliwość powiększenia/pomniejszania wielkości tekstu na stronie,
  • uporządkowana przejrzysta mapa strony,
  • artykuły, sekcje zawierają nagłówki ułatwiające nawigację za pomocą klawiatury,
  • treść artykułów, publikacji dostępna jest z poziomu menu uporządkowanego w postaci hierarchicznej listy, w której każdy element jest aktywnym odnośnikiem do opisywanej pozycji menu, menu dostępne również za pomocą skrótów klawiaturowych,
  • strona internetowa dostosowana do łatwego powiększania z poziomu menu przeglądarki.

5. Data sporządzenia Deklaracji Dostępności oraz metoda przygotowania

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-23. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

6. Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

7. Skróty klawiaturowe

Wykorzystanie skrótów klawiaturowych ułatwia korzystanie z serwisu. Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

8. Dostępność architektoniczna

Siedziba: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Do budynku hali OSiR prowadzi jedno wejście główne znajdujące się od strony ulicy Targowej 15 (część południowa). Wejście główne składa się z drzwi przesuwnych (rozsuwanych) oraz klasycznych. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy OSiR.

Do wejścia do budynku prowadzi jednostopniowy schodek oraz podjazd dla wózków inwalidzkich. Wzdłuż podjazdu znajduje się barierka umożliwiająca podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się. Przed budynkiem wyznaczone są dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Dla osób na wózkach dostępny jest parter: korytarze, hala główna, siłownia oraz pierwsze piętro: korytarze, wejścia na balkony hali głównej oraz balkon wychodzący na stadion lekkoatletyczny, sala konferencyjna, sala fitness. W budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. W budynku hali OSiR znajduje się winda dwupostojowa (parter-piętro).

Na zewnątrz budynku przy stadionie lekkoatletycznym znajduje się toaleta oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.  W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku hali OSiR nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Wejścia ewakuacyjne są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jednostka jest wyposażona w krzesło ewakuacyjne i pętlę indukcyjną.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju  nie posiada aplikacji mobilnych.

9. Obsługa osób z niepełnosprawnościami

  1. Osoby niepełnosprawne przybywające do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju obsługiwane są na parterze głównego budynku w Recepcji.
  2. W celu ustalenia charakteru przybycia osoby niepełnosprawnej  pracownik Recepcji przeprowadza wstępną rozmowę z osobą niepełnosprawną. Jeśli charakter przybycia do obiektu OSiR wymaga pomocy w przemieszczeniu się pracownik Recepcji powiadamia telefoniczne odpowiedzialną osobę lub jak jest to możliwe sam udziela niezbędnej pomocy.
  3. Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej  i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
  4. W obiektach OSiR nie ma pętli indukcyjnych, nie posiadamy oznaczeń w alfabecie braila.
  5. Zapewniamy osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób przez: oznaczenia dróg ewakuacyjnych, wywieszone plany ewakuacji.
  6. Zapewniamy przestrzenie komunikacyjnych budynku wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma - korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa - winda)

10. Informacje dodatkowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt: jhasiak@osir.lbl.pl, tel. 84 688 10 36. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.